Můj příběh

Veronika Flodrová

Svoboda jménem cestování

Dnes dělám práci svých snů. Cestuji. Poznávám zajímavé lidi. Objevuji nová místa.  A přitom jsem stále v práci. Jsem průvodkyně turistů na cestách a delegátka cestovní kanceláře v zahraničí. Mým letním domovem je chorvatský ostrov Rab, kde mimo pestré práce delegátky seznamuji turisty s krásami ostrova, s acroyogou a thajskou masáží. Vystudovala jsem obor Balkanistika, domluvím se chorvatsky, srbsky, bulharsky a anglicky a Balkán je už několik let moje velká cestovatelská láska.

Práce delegátky, jak si ji všichni představují a občas tak i vypadá. .:-)

A když je po letní sezóně?

Stává se ze mě průvodkyně po Balkánu, delegátka na plavbách zaoceánských lodí a občas mě čeká i klasická kancelářská práce v Česku. Zároveň využívám čas pro sebe a přítele a společná cestování nejen po Balkáně, ale i k poznávání míst na druhé straně polokoule. 

Co dělám ve volném čase? Pohyb všeho druhu – posiluji, běhám, lezu po horách, sleduju balkánské filmy nebo překonávám své strachy na ferratách a při potápění.

Svět acroyogy a thajské masáže

Poslední roky se mými stálý parťáky na cestách i doma staly acroyoga a thajská masáž. S acroyogou jsem se seznámila v roce 2015 a naprosto jsem tomu propadla. Toto hravé párové cvičení, často i hlavou dolů, kombinující posílení a pružnost těla, krásně propojuje radost z pohybu s relaxačními účinky thajské masáže. Moje poznání se prohlubovalo na různých akcích a školeních doma i v zahraničí a já jsem do světa acroyogy a thajské masáže pronikala stále více. Baví mě předávat tuto radost z pohybu a umění relaxace dále.

Dnes se snažím si život užívat plnými doušky. Cestování, acroyoga a thajská masáž mi dávají neskutečný pocit naplnění a svobody.

Dříve tomu všemu ale bylo jinak…

Jako student vysoké školy a v pozdějších letech souběžně zaměstnanec na plný úvazek jsem o cestovatelské svobodě mohla jen snít. Moje první zkušenost s prací delegáta cestovní kanceláře v roce 2014 v Černé Hoře dala zakořenit semínku cestování. Semínku, které postupně dozrávalo a dralo se na povrch.

A tak jsem i při stálém zaměstnání pronikala do světa cestovního ruchu – počínaje vyprovázením turistů na dovolenou jako zástupce cestovní kanceláře na letišti, postupně až k provázení poznávacích zájezdů.

Někdy to znamenalo práci ve dne i v noci. Cestovní ruch NIKDY nespí. Moje vlastní dovolená a všechen volný čas padl na práci pro cestovní kanceláře. To mě ale neodradilo. Cestování a práce s lidmi mě totiž neskutečně naplňovaly. Práce v kanceláři mě ale vždy na čas ukotvila a nedovolila roztáhnout křídla naplno.

Někdy Vám životní události pootevřou dveře

Tehdejší životní okolnosti a „volání divočiny“ (Balkánu) mě popostrčily k rozhodnutí. I přes neustálé hlasy mého rozumu „Opravdu chceš odejít z dobře placené stálé práce?“ jsem prostě skočila. Z práce jsem odešla a přestěhovala se do Chorvatska, kde jsem začala pracovat jako delegátka cestovní kanceláře.

Život na chorvatské pláži

A byla jsem ve svém živlu – komunikovala v cizím jazyce, zařizovala, navazovala nová přátelství a zažívala vše možné i nemožné. Taková ta pestrá práce, když děláte s lidmi – buď máte příjemné zážitky nebo cenné zkušenosti a poutavé příběhy. 😀

Ale mě to bavilo – se vším všudy. Navíc to naplnění, že někomu děláte příjemnou dovolenou, ať už organizací výletů, radou, kam na večeři či do přírody nebo sdílením mé vášně acroyogy a thajské masáže. Ta zpětná energie lidí Vám dá pocit, který vám žádné peníze světa nezajistí.

Na cestách …

Za poslední roky jsem toho procestovala hodně. Jako delegátka i průvodkyně, ale také v rámci SVÉ VLASTNÍ dovolené (konečně!). Chorvatsko i Balkán mám projeté křížem krážem a vím, že nabízí mnohem více než jen dovolenou u moře. Nádherné hory, azurová jezera, malebná města, pohostinné obyvatelstvo, výborné jídlo a mnoho dalšího najdeme nejen v Chorvatsku, ale na celém Balkáně.

Za hranicemi Balkánu

Ano, jistě už chápete, Balkán je moje srdcovka. Ale tady se mé toulavé nohy nezastavily. Později se mi naskytla příležitost pracovat jako delegátka na zaoceánské lodi, a to hned na své první plavbě do Karibiku. Byl to úplně nový svět! Na těchto lodích potkáte lidi z CELÉHO světa a dozvíte se různé zajímavosti o životě na druhé straně zeměkoule.

Moje první plavba v Karibiku

Doposud jsem s klienty na plavbách navštívila břehy Evropy, Afriky a Ameriky. Z těchto míst rozhodně vyčnívala Madeira – pro mě fascinující „evropský Nový Zéland“. Soukromě pak následovala vysněná cesta i do skutečné země Pána Prstenů na jižní polokouli – cestování novozélandskou přírodou trvalo necelý měsíc a zážitek to byl dechberoucí.

Vánoce na Novém Zélandu

Radost z cestování a sdílení

A jelikož cestování umí na lidských tvářích vykouzlit úsměv, ráda se s Vámi o svoje zkušenosti a radosti z cest podělím. Ať už formou blogu a mých zážitků z cest a z práce delegátky a průvodkyně nebo pak osobně na zájezdu do těchto krásných míst.

S radostí vymyslím a zrealizuji zájezd na míru pro různé skupiny – yoga, acroyoga, s angličtinou k moři, zájezdy pro fit centra, jazykové školy a další. Cestovatelské zážitky lidem na zájezdu velmi ráda obohatím o novou zkušenost s hravou acroyogou a relaxační thajskou masáží.

Jestli milujete cestování i pohyb jako já a chtěli byste se se mnou vydat na cesty na Balkán nebo vyzkoušet acroyogu a thajskou masáž, klidně mi napište. Anebo mě rovnou navštivte v létě v Chorvatsku a já Vás s tímto velice ráda seznámím. Můžeme začít třeba protažením těla při acroyoze nebo relaxační thajskou masáží pro dvojice při západu slunce na naší Rajské pláži na Rabu. 😊

PS: Víte, čeho člověk nejvíc zpětně lituje? Že se do některých věcí nepustil dříve. 🙂

AcroYoga na Rajské pláži na Rabu